Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Все найцікавіше тут

Понеділок, 18.02.2019
Головна » 2016 » Серпень » 19 » Глобальне потепління вбиває рибу в найбільшому озері Африки
10:49
Глобальне потепління вбиває рибу в найбільшому озері Африки

Озеро Танганьїка — найстаріше озеро Африки. Риба, яка в ньому водиться, є критично важливою частиною раціону людей, що живуть по берегах озера. Однак в останні роки кількість риби в озері різко скоротилося.

Згідно новому дослідженню, проведеному вченими з Університету Арізони в США, головна причина тривожної тенденції — глобальне потепління, а не надмірний вилов риби.

Хімічний аналіз відкладень і залишків риб, піднятих з дна озера, показав, що кількість риби знижується слідом за підвищенням температури повітря. За словами вчених, в тропічних озерах потепління води призводить до зниження обсягів перемішування збагаченого киснем верхнього шару і багатого поживними речовинами нижнього. Таким чином, в поверхневий шар надходить менше поживних речовин для водоростей — кормової бази риб.

Згідно з висновками вчених, тривале потепління пов’язане з скороченням обсягів перемішування верхнього і нижнього шарів води в озері, стагнацією зростання водоростей і значним зменшенням середовища проживання ключових мешканців дна озера — молюсків і ракоподібних.

Інші дослідники також стурбовані долею озера. «Ми повільно, але вірно наближаємося до катастрофи», — говорить один з них.

Переглядів: 85 | Додав: Valentyn_Kapkiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: