Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Все найцікавіше тут

Понеділок, 18.02.2019
Головна » 2015 » Січень » 26 » Якого кольору сонце?
15:57
Якого кольору сонце?

При слові «сонце» в голові виникає жовтий круг з промінчиками, як ми всі малювали в дитинстві. Якщо звернутися до знімків сонячної поверхні, зроблених з наземних телескопів і космічних апаратів, то ми бачимо, як правило, кипляче помаранчеве пекло. Але насправді це фальшиві кольори, і вони розфарбовані так, щоб відповідати уявленням більшості землян про колір сонячної поверхні. Але можна побачити й інші знімки, на яких виразно видно, що колір світила — чисто білий. У всякому разі, саме так його сприймає людське око. Тільки за умови, що око знаходиться за межами земної атмосфери.

А тепер опустимося на Землю. Дослідження спектра сонячного випромінювання показує, що найінтенсивніше Сонце випромінює в зеленій частині спектра, проте ми всі чудово знаємо, що атмосфера Землі набагато краще пропускає більш довгі хвилі з жовто-червоної частини спектра, а більш короткі з зелено-фіолетового сегмента — розсіює.

Сонце в обрію світить на нас крізь велику товщу повітря і виглядає оранжево-червоним. Високо в небі воно світлішає, і набуває світло-жовтого відтінку. «Жовте» сонце і всілякі дими та інші оптичні забруднювачі атмосфери. Ось чому в пустелі, де небо чисто і безхмарне, Сонце здається особливо білим, тобто практично таким, яким його видно з космосу.

«Жовті карлики», які насправді білі, мають температуру поверхні 5000-6000K (у Сонця 5778K). Оранжево-червоні зірки «смажать» куди менш інтенсивно (в районі 3000К), в синьому спектрі випромінюють блакитні гіганти з температурою поверхні 10000K і більше. До речі, зірки, звані «білими карликами», теж існують, і, більше того, наше Сонце, мабуть, стане одним з них. Пройшовши фазу червоного гіганта, світило скине газову оболонку, яка стане туманністю, а на її місці залишиться надщільне, дуже масивне, але крихітне гаряче ядро світла ??розміром із Землю. Це відбудеться приблизно через 8 млрд років.

Переглядів: 140 | Додав: Valentyn_Kapkiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: