02:16
Забування – активно контрольований мозком процес
Забування – така ж необхідна функція для підтримки розуму, як і пам’ять. Без нього постійний потік стимулів – побачені предмети, прочитані слова, люди на вулиці – швидко "переповнили” б мозок. Однак те, як відбувається забування, ученим відомо не до кінця.
Нове дослідження, проведене групою вчених з Швейцарії та Угорщини, показало, що у круглих хробаків в процесі забування важливу роль відіграє білок Мусасі. Це органічна речовина названо на честь японського самурая Міямото Мусасі, творця стилю бою двома мечами. Вперше виявлений у плодових мушок, у яких його недостача призводить до появи двох довгих тонких мечеобразних щетинок.

З’ясувалося, що генетично модифіковані черв’яки з нестачею білка Мусасі краще запам’ятовують запах, причому спогади зберігаються у них на 24 години довше, ніж у не модифікованих білих мишей. Це дослідження – одне з перших, яке продемонструвало, що забування може бути активним, а не пасивним процесом.

Подальший аналіз показав, що білок перешкоджає появі молекул, стабілізуючих синапс – зв’язок між нейронами – який відіграє активну роль у формуванні та збереженні спогадів. Також з’ясувалося, що інший білок, аддуцін, стимулює зростання синапсів, завдяки чому поліпшується пам’ять. Рівновага між цими двома конкуруючими процесами визначає, які спогади збережуться.

З іншого боку, дисбаланс цих механізмів може призвести до порушень пам’яті. Оскільки ці білки є і у людини, потрібні подальші дослідження їх ролі. У перспективі описані механізми можна використовувати для створення препаратів проти хвороби Альцгеймера.

Переглядів: 354 | Додав: Valentyn_Kapkiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя:
Сообщение: