12:08
Створені сонячні батареї з перовскіта

Група фізиків з Оксфордського університету створила сонячну батарею з мінералу перовскіта. Пристрій був побудований практично таким же способом, як і звичайні тонкоплівкові кремнієві сонячні батареї, і їх ККД також склав біля 15%. Виявилося, що при використанні перовскіта не потрібні нанонапівпровідники – новий тип осередку здатний проводити струм самостійно.

Як відомо, основним матеріалом для створення сучасних сонячних вічок є кремній – дешевий напівпровідник, наявний в надлишку. Проте, ККД кремнієвих сонячних батарей невисокий, а процес виробництва досить ресурсоємний. В результаті електроенергія, генерована з їх допомогою, недешева.

У зв’язку з цим учені займаються розробкою так званих тонкоплівкових сонячних вічок, використовуючи дешеві субстрати. На жаль, такі пристрої мають дефекти, а тому їх популярність невисока. Тому наука шукає способи побудови тонкоплівкових комірок, використовуючи не лише кремній, але і інші матеріали, позбавлені властивих йому недоліків.

Сонячні комірки з перовскіта уперше з’явилися 4 роки тому, і відтоді вони ставали усе більш ефективними. Спочатку мінерал використовувався як заміна барвника – тільки для поглинання світла. Додатково створювалися складні бульбашкообразні наноструктури – передбачалося, що властивості перовскіта як напівпровідника в таких конструкціях будуть виражені слабо. Минулого року наноструктури замінили ізолюючою "обгорткою”, здешевивши процес, але у результаті з’ясувалося, що і вона не потрібна.

Відкриття дозволить замінити кремній перовскітом, якщо стануться дві речі: будуть виявлені види мінералу, в яких не містяться токсини, і перовскіт, який спочатку розчинимо у воді, вдасться зробити таким же міцним, як і кремній.

Переглядів: 398 | Додав: Valentyn_Kapkiy | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя:
Сообщение: